MUHARREM AYININ 1. VE 10. GÜNÜ OKUNACAK DUA

 MUHARREM AYININ 1. VE 10. GÜNÜ OKUNACAK DUAبِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ اَلْحَمْدُ   لِلَّهِ  رَبِّ   الْعَالَمِينَ  * وَالصَّلاَةُ   وَالسَّلاَمُ   عَلَى  سَيِّدِنَا   مُحَمَّدٍ  وَعَلَى آلِهِ  وَصَحْبِهِ  اَجْمَعِينَ * { اَللَّهُمَّ  اَنْتَ  اْلاَبَدِىُّ  الْقَدِيمُ * اَلْحَىُّ ا ْلكَرِيمُ  اَلْحَنَّانُ الْمَنَّانُ  وَهَذِهِ سَنَةٌ جَدِيدَةٌ   اَسْئَلُكَ فِيهَا الْعِصْمَةَ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ *  وَالْعَوْنَ عَلَى هَذِهِ النَّفْسِ ا ْلاَمَّارَةِ  بِاالسُّوءِ  * وَ ْالاِشْتِغَالَ  بِمَا يُقَرِّبُنِى  اِلَيْكَ* يَا ذَا ا ْلجَلاَلِ  وَ ْلاِكْرَامِ * بِرَحْمَتِكَ   يَا اَرْحَمَ   الرَّاحِمِينَ }*  وَصَلَّى   اللَّهُ    وَسَلَّمَ  عَلَى سَيِّدِنَا  وَنَبِيِّنَا  مُحَمَّدٍ * وَعَلَى  اَلِهِ  وَصَحْبِهِ * وَاَهْلِ  بَيْتِه  اَجْمَعِينَ   İÇİNDEKİ DUANIN MEALEN TERCÜMESİ {  }     

      Kendinden evvel hiçbir varlık olmayan, varlığı, hayatı, Kullarına keremi, Ziyade merhameti, nimetler bağışlaması sonsuz olan sensin ALLAHIM! İşte bu yeni yıldır ki; Bu yıl boyunca huzurundan kovulmuş şeytandan korumanı ve  daima  kötülüğü emreden nefsime galip olmam için yardımını ve beni sana yaklaştıran işlerle meşgul olmamı senden dilerim. EY CELAL ve İKRAM SAHİBİ ALLAHIM. 

       Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)  buyurDULAR ki:

       Herkim Muharrem ayının ilk günü bu duayı üç kere okursa, ALLAH CELLE CELALÜHÜ o kimseyi gelecek sene Muharreme kadar bütün belalardan korur.

       ALLAH dostlarından Şihabüddin’i Sührüverdi Hz.’den nakledildi ki : Her kim bu duayı Muharremin 10. günü üç kere okursa, ölümünden de emin  kılınır. Zira o sene ölümü mukadder olan kimse bu duayı bu veçhile okumak    nasip olmaz.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !